Anasayfa (index) tasarımının önemi nedir ? Neyi Etkiler ?

Anasayfa (index) tasarımının önemi nedir ? Neyi Etkiler ?

Herkese merhabalar, bu yazımıda sizlere kürekod freelance web tasarım olarak web tasarımda ana sayfanın önemini açıklamaya çalışacağız.

Anasayfa bir web sitesinin herşeyidir. Sektörümüzde bu zamana kadar gözlemlediğimiz Google Analytics istatistikleri gösteriyor ki, web sitelerindeki kullanıcının site içerisinde bekleme veya alt sayfalarda gezinme oranı ile ana sayfanın kalitesi arasında kesinlikle çok tutarlı ve doğru orantılı bir ilişki var.

Anasayfanın nasıl olacağı konusuna değinmemiz gerekirse, herşeyden önce sizi müşterilerinize yalın ve edebi olduğu kadar ticari çerçevede de anlatabilmeli. Web tasarımda ana sayfanız, yaptığınız işi tek bir sayfada müşterinize özetleyebilmeli. Bu özetin içerisinde karşı tarafta kuşku uyandırabilecek hiçbir derinlik olmamalı. Olması durumunda verdiğiniz hizmetin kalitesinde bakılmaksızın sayfanız kapatılır (browser pencersinde). 

Web tasarımda ana sayfanızı, web sitesi’nin kimliği olarak da nitelendirebiliriz. Bizler Kürekod  ailesi olarak şu ana kadar hazırladığımız her kimliğe başlarken aynı heyecanı duyup aynı özveriyi gösteriyoruz. Her kimlik ayrı bir titizlik ile işlendi ve her kimliğin hitap ettiği kullanıcı kitlesi baz alınarak yapısına özel tasarım ve stratejiler tasarlandı.

 

  1. İbrahim Aslan
    İbrahim Aslan
    24 Nisan 2017 Pazartesi

    2013 yılından beri yazarda yazar... Küre gibi kodlar yazar...En sonda blog yazar...