Bootstrap colon yani grid sistemi nedir?

Bootstrap colon yani grid sistemi nedir?

Bootstrap twitter'ın kendi sitesi için geliştirdiği , sonra açık kaynak kod olarak yayınladığı css framework tasarım aracına verilen isimdir. Bootstrap gün geçtikçe hızla yayılan internet kullanımının bir ürünü olarak mobil cihazlarında web kullanımı artmasına istinaden çıkış zamanı olarak mükemmel bi zamanlamaya sahiptir.

Wordpress  temalardan tutun hazır sistem tasarımlarda , özgün css kodlamarında her nerde olursa olsun çok rahatlıkla kullanılabilen bir Css Framework'tür. Genel anlamda bu ücretsiz framework uygun biçimde sitenizi mobil, tablet ve masaüstü bilgisayarlarda otomatik dönüşmesi için kullanılan yöntemler arasında yer alır. Son zamanlarda tasarımcıların ve kodlamacıların gözdesi olan bootstrap, site için gerekli olan tüm elementleri içerisinde barındırmaktadır.

Bootstrap Nasıl Kullanılır ? 

Hali hazırda her şeyi bulunan ve aklınıza gelebilecek tüm elementleri içeren bootstrap ile ortaya bir tasarım çıkartmak basit ve pratiktir. O yüzden son zamanlarda tasarımcı ve kodlamacılar bu yöntemi seçtikleri gibi, siteniz için gerekli olan imaj, javascriptler, stiller daha önceden sistem içerisinde monte edilmektedir. Bootstrap olarak tasarlayan bir kişi ome, Mozilla, Opera, Safari ve Internet Explorer gibi popüler tarayıcıların son sürümlerinde sorunsuz çalışmaktadır. Windows 10’un yeni tarayıcısı Spartan ile de uyumlu bir şekilde çalışmaktadır.

Kürekod Freelance Web Tasarım hizmetleri veren firmamızın Bootstrap ile ilgili çalışmalarını buradan görebilirsiniz. 

  1. İbrahim Aslan
    İbrahim Aslan
    07 Temmuz 2017 Cuma

    2013 yılından beri yazarda yazar... Küre gibi kodlar yazar...En sonda blog yazar...