Eş zamanlı 10 Ülkede Gerçekleştirilen Hachatonlar'ın Biri de Türkiye'de yapıldı

Eş zamanlı 10 Ülkede Gerçekleştirilen Hachatonlar'ın Biri de Türkiye'de yapıldı

Bir grup yazılımcının bir araya gelerek kendi oluşturdukları projeleri üzerinden gece gündüz  çalışarak  aynı ortamda bulunmak şartıyla projeyi kodladıkları ve ardından jürinin beğenisine sunarak çeşitli ödüllerin sahibi olduğu Hackaton etkinlikleri son dönemlerde ülkemizde bir hayli popüler hale gelmeye başladı. Özellikle internet girişimcilerinin yoğun ilgi gösterdiği Hackaton'lardan bir tanesi de geçtiğimiz günlerde Saklıköy TEB Formasyon Akademisi'nde gerçekleşti.

Hackhaton

Gerçekleştirilen birçok Hackaton'dan farklı olarak uluslararası olma özelliği  taşıyan BNP Paribas International Hackathon, Türkiye dahil olmak üzere 10 farklı ülkede eş zamanlı olarak düzenlendi. Ayrıca birçok Hackaton gibi bir konu üzerine odaklanan BNP Paribas International Hackathon, özellikle bankacılık müşterilerinin müşteri deneyimini en iyi seviyeye taşımayı konu aldı.

 

Jürinin değerlendirmeleri sonucu dereceye giren ilk iki proje 20’şer bin TL’lik para ödülünün sahibi olurken şampiyon takım Digital Bootcamp’e katılım hakkı ve Paris’te gerçekleştirilecek Demo Day’de büyük finalde 10 ülke arasında Türkiye’yi temsil etme  fırsatının da sahibi oldu.

  1. İbrahim Aslan
    İbrahim Aslan
    15 Haziran 2017 Perşembe

    2013 yılından beri yazarda yazar... Küre gibi kodlar yazar...En sonda blog yazar...