Firmalar Neden Web Sitesine İhtiyaç Duyar?

Firmalar Neden Web Sitesine İhtiyaç Duyar?

Firmalara  Freelance Web Tasarım hizmeti veren ve reklam , creative ajansların görünmez eli digital partneri olarak hizmet vermeyi kendine misyon edinen kürekod ekibi olarak ; Bir firma neden web sitesine ihtiyaç duyar ? Neden Web Sitesi Yaptırmalısınız gibi sorulara cevap aradığımız blog makaleyi sizlerle paylaşıyoruz. Keyifli okumalar.

Firmanızın büyümesini istiyor, internet aracılığıyla yeni müşterilere ulaşmak ve satışlarınızı artırmak istiyorsanız kaçışı yok  mutlaka ama mutlaka bir web siteniz olması gerekir. Küçük bir işletme olarak web siteniz sadece ürün veya hizmetinizi satmakla kalmaz potansiyel müşterilerinize ulaşarak marka bilinirliğinizi artırmanızı da sağlar.

Bir firma web sitesine, işinizi büyütmenize nasıl yardımcı olacağı konusunda şüpheleriniz varsa "Firmalar , Markalar  Neden Bir Web Sitesine İhtiyaç Duyar?" diye soruyorsanız yazıyı okumaya kesinlikle devam edin.

1. Mevcut ve Potansiyel Müşterilerinize Kolaylıkla Ulaşabilirsiniz

Hemen Hemen on tüketiciden 60% yani 6'sı , markaların dijital mecralarda kendi işleriyle ilgili çevrimiçi içerik sağlamaları gerektiğini, yarısından fazlası ise ürün bilgisi için doğrudan kurumsal web sitesini ziyaret etmek istediklerini belirtiyor.

2. Ürünlerinizin / Hizmetlerinizin Satışlarınızı Artırabilirsiniz

Tüketicilerin yüzde doksanı yani her 100 kullanıcının 90'ı çevrimiçi , online incelemelerin satın alma kararlarını etkilediğini iddia ediyorkar.Tüketicilerin satın alma kararı vermeden önce ürünleri ve ürün yorumlarını aktif olarak inceliyorlar.Ürün veya hizmetinizi en iyi şekilde anlatabileceğiniz bir web sitesine sahip olmanız gerektiğini kanıtlar nitelikte.

3. Kurum / Firmanızın Hikayenizi Anlatabilirsiniz

Bir şirket blogu, işletmelerin marka mesajlarını, ürün veya hizmetin kullanım alanını açıklamak konusunda basılı reklamlardan çok daha hızlı bir şekilde çalışır. Pr etki bırakarak daha hızlı yayılır ve amaca uygun olarak hizmetlerinizi veya ürünleriniz daha fazla kitleye viral bi etki ile ulaştırabilirsiniz. 

6. Rakiplerinize Açık Ara Fark Atarsınız 

Tüketiciler, satın alma yolculuğunu genellikle tavsiyeler ve sosyal mecralar üzerinden yapılan araştırmalar ile başlatır.

Araştırmalara göre tüketicilerin %72'si kesinlikle satın almadan önce incelemeleri ve yorumları okumak için online kanallara başvuruyor. Ürün veya hizmetinizle ilgili araştırma yapan kullanıcıların rakiplerinizin web sayfasını ziyaret etmesini istemezsiniz, öyle değil mi?

7. Mağazanızı / Dükkanınızı 7/24 Açık Tutabilirsiniz

Kimse sabah saat 4.30'da  tabiki çalışmak istemez, ancak bazı tüketiciler alışveriş yapmayı sever. Gececiler gibi :)  Bir işletme web sitesine veya e-ticaret mağazasına sahip olmak, yalnızca gündüz saatlerinde değil, her zaman ürünleri satabileceğiniz anlamına gelmektedir.

8. Google Arama Sonuçlarında Yer Alabilirsiniz

Tüketicilerin yüzde 81'i yani oran olarak çok fazla 100 kişiden 81 tanesi satın almadan önce çevrimiçi araştırma yapmadan hizmet veya ürün almıyor. Bu, Google'a gidip bir veya daha fazla anahtar kelime girdikleri anlamına gelmektedir. İşletmeniz veya Firmanız için bir web siteniz yoksa, arama motoru sonuç sayfasında görünme şansı sıfırdır.

9. Personeliniz İçin Bir Kaynak Merkezi Oluşturabilirsiniz

Müşterilere yardımcı olmanın yanı sıra, işletme web siteniz de kendi çalışanlarınızın yararına olabilir.

Ekibinize ihtiyaç duydukları her şeyi öğrenmelerine yardımcı olmak için videolar, öğretim materyalleri ve hatta dahili formlar içeren, sitede hiçbir yerde görülemeyen ve birine doğrudan bir bağlantı verilmedikçe bulunamaz bir gizli sayfa oluşturabilirsiniz.

10. Ürünlerinizi ve Hizmetlerinizi Sergileyebilirsiniz

Bir web sitesi sayesinde ürünlerinizi sergilemek veya hizmetlerinizi güzel resimlerle ayrıntılı olarak anlatmakla kalmaz, kararsız müşterilerin satın almak için başka bir yere gitmelerini engellersiniz.

Bütün bu sebepler doğrultusunda bir web sitesi yaptırmak isterseniz lütfen bize ulaşın. Yazılım Geliştirme Uzmanlarımız tasarım trendlerine uygun, kullanıcı dostu bir web sitesi hazırlamaktan memnuniyet duyacaktır.

  1. İbrahim Aslan
    İbrahim Aslan
    04 Temmuz 2017 Salı

    2013 yılından beri yazarda yazar... Küre gibi kodlar yazar...En sonda blog yazar...