Kaliteli Web Tasarım Firmasını Nasıl Seçeceksiniz ?

Kaliteli Web Tasarım Firmasını Nasıl Seçeceksiniz ?

Web Sitesi Yaptırmak İstiyorum Fakat Nelere Dikkat Edeceğimi Bilmiyorum ?

Web tasarım işleri , internetin ve dijitalin hızla geleceğe ışınlandığı bu dönemde rekabeti yüksek ve revaçta olan bir iş sektörü olmuştur. Rekabetin çok ama çok fazla kızgın olduğu bu sektörde, en iyi web tasarım firma seçimi yapmakta kesinlikle zorlanabilirsiniz. Bu yazımızda amacımız size bu zorlu karar sürecinde yardımcı olmak ve ajans veya yazılım firması seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğidir.

İnternet Sitesi Sahibi Olmak ?

Evet sevgili dijital işlere yelken açacak girişimci , dijital ortamda var olmaya karar verdiniz ve kafanızda web projenizin fikirlerini oluşturdunuz. Peki, nasıl hayata geçirecek doğru insanlarla çalışacaksınız ?

Google arama motorunda küçük bir arama başlattığınızda önünüze sayfalarca sonuç çıkacak ve sizin için en doğru en iyi web tasarım firmasını veya ajansı seçmek gittikçe zorlaşacak ve işin içinden çıkılmaz bir hâl almaya başlayacaktır…

Web sitesini veya kurumsallığını beğendiğiniz birkaç web tasarım firması ile görüşüp teklif alacaksınız ve akabinde bütçenize çok zorlamayan uygun olan hizmeti satın almaya karar verip hayallerinize bir adım atacaksınız. Vereceğiniz bu kararın ayırdığınız bütçeyi ve zamanı çöpe atabileceğini hiç düşündüğünüz oldumu?

Firmanız veya projeniz için en doğru en iyi web tasarım firmasını seçmek istiyorsanız size sunulan tekliften önce kesinlikle sunulan hizmete bakmalısınız.Odak noktanız bütçe değil tabi bütçede önemli ama esas önemli nokta alacağınız hizmetin kalitesidir. Web siteniz veya web sayfanız sizin internet ortamındaki dijital yüzünüzdür. Ve bu yüzünüzle ne kadar güven verirseniz web siteniz aynı oranda size getiri sağlayacak kazanç elde ettirecektir.  Kazanç sağlamak için de doğru web tasarım firmasını seçmeniz gerek !

En İyi Web Tasarım / Yazılım Firmasını Nasıl Seçeceksiniz ?

En iyi web tasarım  veya yazılım firmasını seçmek aslında o kadar da  müthiş zor bir iş değil. Her firmanın kendine özgü çalışma prensibi ve sunduğu hizmet kalitesi farklıdır. Bir web tasarım firmasını diğer firmalardan ayıran ilk özellik sektördeki tecrübesi referansları  ve başarıya ulaştırdığı web tasarım projeleridir. Bu noktada referanslar da seçiminize yardımcı olacak en önemli kriterlerden bitanesidir.

Web tasarımda , web yazılım bir diğer önemli konu ise kullanıcı beklentilerini karşılayan kullanıcı deneyimi dediğimiz olayı tamamlayan tasarım olmasıdır. İnternet sitenizde kullanıcı, site sahibi ile kolayca iletişime geçebilmeli iletişimini kısıtlayan sistemsel hatalar olmamalıdır. Ayrıca mobil bir çağda yaşadığımızı düşünürsek web tasarımın mobil cihazlara uyumlu olması Google’nin de seo kriterinde çok önemsediği responsive mobil uyumluluk olayı ile sunulması ve tabii ki web sitesinin hızının yüksek olması bu noktada kesinlikle çok çok önemlidir.

Unutmayın, birkaç saniyede yüklenmeyen ve mobilde kullanıcıya zorluk sağlayan bir web sitesini, kullanıcı hemen kapatmaktadır.

İnternet  sitenizin ziyaret edilmesini sağlamak için kullanıcıya her türlü kolaylığı sağlamalı kullanıcıyı sıkmamalısınız. Unutmayın internet kullanıcısı her zaman için nankör olmuştur. Bir tık ile milyonlarca sonuca ulaşan kullanıcı neden sizin web sitenizde gereğinden fazla zaman geçirsin.

Günlük hayatımızda her geçen gün teknoloji değişmekte ve gelişmektedir durdurak bilmeden... Web teknolojisi de geliştikçe insanlar artık ulaşmak istediklerine arama motorlarından ulaşıyor.Google yandex bing gibi arama motorlarından arama yapıyorlar. Bu teknolojilerin her alanda kullanılması gerektiği gibi web tasarımında da güncel web teknolojilerini kullanmak kaçınılmaz gerekliliktir.

Web tasarımda kullanılması gereken öncelikli yapılardan biri seo (arama motoru optimizasyonu) alt yapısına uyumlu olmalıdır. Doğal olarak aradığınız kullanıcıda sizi arıyordur. Web sitenizin çok kolay yoldan ulaşılabilir olması lazım.

İşte seo alt yapısına uyumlu tasarlanan web sitesi kullanıcınıza sizi daha çabuk ulaştıracaktır.

En kaliteli ve en iyi  web tasarım firması bütçenize uygun fiyat veren firma değil; kullanıcı deneyimini tasarımı kullanılabilirliği  ön planda tutan, web sayfasına konulacak nesnelerin doğru ve estetik konumlandıran, responsive tasarıma (mobile uyumlu tasarım) önem veren, çözüm odaklı ve elbette seo ya uyumlu tasarım ve yazılım geliştiren web tasarım firması olacaktır.

Kurumsal web siteniz sizi dijital alanda temsil eden yüzünüz müşteriniz veya kitleniz ile ilk temasınızdır.

Kürekod ile iletişime geçin

 

  1. İbrahim Aslan
    İbrahim Aslan
    22 Şubat 2018 Perşembe

    2013 yılından beri yazarda yazar... Küre gibi kodlar yazar...En sonda blog yazar...