Kurumsal Firmaların Web Sitelerinde Sosyal Medyanın Rolü

Kurumsal Firmaların Web Sitelerinde Sosyal Medyanın Rolü

Destan gibi başlıktanda anlaşılacağı gibi kuyu gibi bi konuya giriş yaptık :) Evet arkadaşlar bugünki yazımızda sizlere kurumsal firmaların olmazsa olmaz internet siteleriyle entegre bi şekilde çalışan, kurumsal kimliğini tamamlayan günümüz dünyasında vazgeçilmezlerden olan bir Pazarlama Tamamlayıcısı SOSYAL MEDYA.. Ve bu sosyal medyanın Web Tasarım ile bağlantılı rolü.

Bilindiği gibi günümüzde artık bir web sitesi tasarlanırken birçok nokta dikkate alınmaktadır. İçerik'ten tutun ;  renk, dizayn , kodlama vb. önemli bir yer tuttuğu gibi bunlardan bir tanesi ise kesinlikle sosyal medyadır. Sosyal medya günlük hayatımızın her alanında yerine almışken web sitelerinin tasarımında'da kendini göstermektedir.

Web Tasarımı Nedir ?

Web tasarımı, görsel ve tasarımsal ilkelerin dikkate alınarak titiz bir ustalıkla bilgisayar kodlarının başlangıç olarak HTML dili aracılığıyla kullanıcıların karşılaşacağı ara yüzün oluşturulması sürecine verilen yegane isimdir. Kurumsal Web tasarımı bir süreç olması sebebiyle tasarımcının fikirleri ve ziyaretçilerin yorumları ile şekillenir. Son halini alarak internet dünyasına giriş yapar.

Sosyal Medya Nedir ?

Sosyal medya ise internet kullanıcılarının dijital ortamda yaptığı paylaşımlar ve sohbetlerin tamamı olarak tanımlanabilir tabi bu tabir çok basit kalıyor sosyal medya dünyasının yanında.. İnternet kullanıcılarının kullanma alışkanlıklarına göre sosyal medya insan hayatına farklı şekillerde kendini göstermektedir.

Sosyal Medyanın Web Tasarımına Etkisi Nedir ?

Sosyal medyanın artık insan hayatının ayrılmaz bir parçası olduğu her gün geçtikçe daha da kendini belli ettiği bu çağda web tasarımı ile olan ilişkisi de kaçınılmaz artılar ve eksiler oluşturmaktadır.Yeni tarz tasarımların ortaya çıkmasıyla kendini göstermektedir.

Birçok web tasarımcısı web sitelerini tasarlarken sosyal medyanın site üzerinden bırakacağı etkiyi de hesaba katmadan bu işe başlamaması gerekir. Sosyal medyada kullanılan renkler, tasarımlar, çizgiler, yazı fontları ve programlama gibi birçok özellik diğer firmanın kurumsal kimliğinde özellikle de  web tasarımlarında da kendini göstermelidir.

Günümüz web tasarım aşamasında olan birçok site sosyal medya sitelerinin tasarımına ne kadar yakın ise sitenin o kadar çok sevileceği ve kullanıcılar tarafından o denli kabul görüleceği gibi bir fikir ortaya çıkması kaçınılmazdır.Web tasarımında sosyal medyaya hem tasarım hem de programlama noktasında yakın olan kurumsal veya kişisel siteler daha cazip geldiği aşikardır.

Bakabilirsiniz : Web Tasarım'da Görselliği Önde Tutmak İçin Öneriler

  1. İbrahim Aslan
    İbrahim Aslan
    22 Haziran 2017 Perşembe

    2013 yılından beri yazarda yazar... Küre gibi kodlar yazar...En sonda blog yazar...