Web Tasarımında En Çok kullanılan Yazılım Dilleri Nelerdir ?

Web Tasarımında En Çok kullanılan Yazılım Dilleri Nelerdir ?

Öncelikle Web Tasarımı Nedir ?

Web tasarımı nedir sorusuna verilecek en net cevap biz internet ortamında search yaparken yani gezerken herhangi bir siteye girdiğimiz zaman bu sitedeki menülerin yeri, yazı büyüklükleri, arka plan renkleri gibi özelliklerini ayarlayan ve çeşitli yazılım dilleri ile yazılan web sayfası tasarım dalıdır.

Web Tasarımında En çok Kullanılan Programlama Dilleri Nelerdir ?

Web tasarımı alanında birden fazla programlama dili kullanılmaktadır. Gün geçtikçe teknolojinin müthiş gelişimi ile yeni sistemler gelişmektedir.Peki nedir bu web programlama dilleri , diller kişinin istediğine göre yazılır hangi programlama dilini biliyorsanız onunla kolayca bir sayfası tasarlayabilirsiniz. Şimdi web tasarımında en çok kullanılan yazılım dillerini inceleyelim.

PHP Yazılım Dili

PHP’yi kısa olarak anlatmak gerekirse web siteleri ve web uygulamaları yükseltmek için yani geliştirmek için web tabana bağlı olarak çalışan programlama dilidir. Web tasarım dilleri nelerdir diye bir soru geldiği zaman aklımıza ilk gelen yazılım dillerinden bir tanesidir. PHP yazılım dili için önemli olan görünüş değildir ama arka planda işleyen görevleri kontrol etmek ve herhangi bir sorun varsa hemen yazılım geliştirerek düzeltmemizi sağlar.

ASP Yazılım Dili

Aktif sunucu sayfaları anlamına gelir. Asp programlama dili ile yazılan bir web sitesini ziyaret ettiğiniz zaman asp kodlarını sunucu açar ama asp kodları gözükmez. Bazen php, html gibi web site tasarım yazılım dilleri işimize yaramaz ama burada devreye asp girer. Ziyaretçi defterleri. Forum uygulaması gibi uygulama yazılabilmesi için diğer programlama dilleri ama gerektiğinde çok önemli bir durum varsa bu programlama dilleri kullanılır

XML Yazılım Dili

Çok farklı yazılım dillerini tek bir bölgede orijinal haliyle tutan kolay ve bağımsız bir noktadan erişim imkânı sunan yazılım dilidir. Xml bir dosyanın yapısını uygulamaya tanıtmak için kullanılan uluslararası bir birimdir. Bu yazılım dilleri web tasarımı alanında en çok kullanılan yazılım dilleri arasına girmektedir.

  1. İbrahim Aslan
    İbrahim Aslan
    16 Mayıs 2017 Salı

    2013 yılından beri yazarda yazar... Küre gibi kodlar yazar...En sonda blog yazar...